Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Ulla Puolanne

Ulla Puolanne

Kansanedustajana   27.09.1975–21.03.1991

Ammatti / arvo:

ekonomi

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri valtiovarainministeriössä (Holkeri) 30.04.1987–25.04.1991