Pirjo Rusanen  
Kansanedustajana  26.03.1983 - 23.03.1995

Nimi: Rusanen, Pirjo
Ammatti / arvo: kauppatieteiden maisteri
Aiemmat vaalipiirit: Mikkelin läänin vaalipiiri 26.03.1983 - 23.03.1995
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Suuri valiokunta (jäsen) 1983 - 1986, (varajäsen) 1991 - 1991
Liikennevaliokunta (jäsen) 1983 - 1984
Toinen lakivaliokunta (jäsen) 1983 - 1984
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 1984 - 1986, (jäsen) 1987 - 1990
Talousvaliokunta (varajäsen) 1991 - 1991
Valitsijamiehet (jäsen) 1983 - 1986
Eduskunnan tilintarkastajat (varajäsen) 1984 - 1991
Valtiontilintarkastajat (varajäsen) 1990 - 1990
Eduskunnan palkkavaltuuskunta (jäsen) 1983 - 1990
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 26.03.1983 - 23.03.1995
Tehtävät eduskuntaryhmässä: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (rahastonhoitaja) 1983 - 1989
Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (vpj) 1990-1990 -
Valtioneuvoston jäsenyydet
Ministeri: ministeri ympäristöministeriössä (Aho) 26.04.1991 - 01.01.1995