Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kimmo Sasi

Kimmo Sasi

Kansanedustajana   26.03.1983–21.04.2015

Ammatti / arvo:
varatuomari, diplomiekonomi
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • liikenneministeri (Lipponen I) 15.01.1999–14.04.1999
  • ulkomaankauppaministeri (Lipponen II) 15.04.1999–03.01.2002
  • ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä (Lipponen II) 15.04.1999–03.01.2002
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Lipponen II) 01.07.2000–03.01.2002
  • liikenne- ja viestintäministeri (Lipponen II) 04.01.2002–16.04.2003

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV