Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Osmo Soininvaara

Osmo Soininvaara

Kansanedustajana   21.03.1987–21.03.1991, 24.03.1995–20.03.2007, 20.04.2011–21.04.2015

Ammatti / arvo:

valtiotieteen lisensiaatti

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • peruspalveluministeri (Lipponen II) 14.04.2000–18.04.2002