Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Jouko Skinnari

Jouko Skinnari

Kansanedustajana   26.09.1980–21.04.2015

Ammatti / arvo:

oikeustieteen kandidaatti

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Lipponen I) 09.10.1997–14.04.1999
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Lipponen I) 09.10.1997–14.04.1999
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Lipponen I) 09.10.1997–14.04.1999