Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Marjatta Väänänen

Marjatta Väänänen

Kansanedustajana   27.09.1975–21.03.1991

Ammatti / arvo:
ministeri, filosofian maisteri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri opetusministeriössä (Sorsa) 04.09.1972–12.06.1975
  • opetusministeri (Miettunen III) 29.09.1976–14.05.1977
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Sorsa III) 19.02.1982–05.05.1983

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV