Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Marjatta Stenius-Kaukonen

Marjatta Stenius-Kaukonen

Kansanedustajana   27.09.1975 - 04.06.1986, 19.06.1990 - 23.03.1995, 24.03.1999 - 18.03.2003, 05.06.1986 - 18.06.1990

Ammatti / arvo:
diplomi-insinööri
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Demokraattinen vaihtoehto (vpj) 1989-1990 -
  • Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä (vpj) 1991-1994 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV