Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Anneli Taina

Anneli Taina

Kansanedustajana   21.03.1987–23.03.1999

Ammatti / arvo:

yhteiskuntatieteiden maisteri, sosiaalityöntekijä

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri ympäristöministeriössä (Aho) 02.01.1995–12.04.1995
  • puolustusministeri (Lipponen I) 13.04.1995–14.04.1999