Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Christoffer Taxell

Christoffer Taxell

Kansanedustajana   27.09.1975–21.03.1991

Ammatti / arvo:
oikeustieteen kandidaatti, ministeri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Koivisto II) 26.05.1979–18.02.1982
  • oikeusministeri (Sorsa III) 19.02.1982–05.05.1983
  • oikeusministeri (Sorsa IV) 06.05.1983–29.04.1987
  • opetusministeri (Holkeri) 30.04.1987–12.06.1990

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV