Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Esko-Juhani Tennilä

Esko-Juhani Tennilä

Kansanedustajana   27.09.1975 - 04.06.1986, 11.09.1990 - 24.08.1995, 24.03.1999 - 19.04.2011, 05.06.1986 - 10.09.1990, 25.08.1995 - 23.03.1999

Ammatti / arvo:
sosionomi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV