Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Jarmo Wahlström

Jarmo Wahlström

Kansanedustajana   27.09.1975–25.03.1983, 21.03.1987–23.03.1999

Ammatti / arvo:

opettaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • liikenneministeri (Sorsa III) 19.02.1982–30.12.1982
  • ministeri maa- ja metsätalousministeriössä (Sorsa III) 19.02.1982–31.12.1982