Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Taisto Tähkämaa

Taisto Tähkämaa

Kansanedustajana   23.03.1970 - 21.03.1991

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, maanviljelysneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • puolustusministeri (Sorsa II) 15.05.1977 - 25.05.1979
  • maa- ja metsätalousministeri (Koivisto II) 26.05.1979 - 18.02.1982
  • maa- ja metsätalousministeri (Sorsa III) 19.02.1982 - 05.05.1983
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Keskustan eduskuntaryhmä (vpj) 1975-1977 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV