Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Riitta Uosukainen

Riitta Uosukainen

Kansanedustajana   26.03.1983–18.03.2003

Ammatti / arvo:
filosofian lisensiaatti, lehtori
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • opetusministeri (Aho) 26.04.1991–10.02.1994

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV