Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Iiro Viinanen

Iiro Viinanen

Kansanedustajana   26.03.1983 - 29.02.1996

Ammatti / arvo:
diplomi-insinööri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • valtiovarainministeri (Aho) 26.04.1991 - 13.04.1995
  • valtiovarainministeri (Lipponen I) 13.04.1995 - 01.02.1996
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (pj) 1990 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV