Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Harri Holkeri

Harri Holkeri

Kansanedustajana   23.03.1970–19.09.1978

Lisätiedot:

23.03.1970 - 19.09.1978
Seuraaja: Ritva Laurila /kok
Siirtynyt Suomen Pankin johtokunnan jäseneksi 19.9.1978

Ammatti / arvo:

valtiotieteen maisteri, Suomen Pankin johtokunnan jäsen, valtioneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • Pääministeri (Holkeri) 30.04.1987–25.04.1991

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (vpj) –