Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Toivo T. Pohjala

Toivo T. Pohjala

Kansanedustajana   27.09.1975–20.03.1987

Ammatti / arvo:

agronomi

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • maa- ja metsätalousministeri (Holkeri) 30.04.1987–25.04.1991