Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jacob Söderman

Jacob Söderman

Kansanedustajana   04.04.1972–30.06.1982, 12.09.2007–19.04.2011

Ammatti / arvo:
oikeustieteen lisensiaatti
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Karjalainen II) 01.10.1971–28.10.1971
  • ministeri sisäasiainministeriössä (Karjalainen II) 01.10.1971–28.10.1971
  • sosiaali- ja terveysministeri (Sorsa III) 19.02.1982–30.06.1982

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV