Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Hannu Kemppainen

Hannu Kemppainen

Kansanedustajana   26.03.1983–20.03.1987, 22.03.1991–23.03.1999

Ammatti / arvo:
lääketieteen lisensiaatti, terveyskeskuslääkäri

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV