Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mikko Jokela

Mikko Jokela

Kansanedustajana   22.01.1972 - 20.03.1987

Ammatti / arvo:
valtiotieteen maisteri, varatuomari
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Sorsa III) 19.02.1982 - 05.05.1983
  • ministeri sisäasiainministeriössä (Sorsa III) 19.02.1982 - 05.05.1983

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV