Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Sulo Suorttanen

Sulo Suorttanen

Kansanedustajana   20.02.1962 - 22.03.1970, 22.01.1972 - 26.09.1975

Ammatti / arvo:
varatuomari, lääninasessori
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • puolustusministeri (Paasio) 27.05.1966 - 21.03.1968
  • ministeri sisäasiainministeriössä (Paasio) 27.05.1966 - 21.03.1968
  • puolustusministeri (Koivisto) 22.03.1968 - 13.05.1970
  • ministeri sisäasiainministeriössä (Koivisto) 22.03.1968 - 13.05.1970

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV