Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Tuure Junnila

Tuure Junnila

Kansanedustajana   21.07.1951–19.02.1962, 05.04.1966–23.03.1979, 26.03.1983–20.03.1987, 05.02.1990–21.03.1991

Ammatti / arvo:
filosofian tohtori
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • valtiovarainministeri (Tuomioja) 17.11.1953–04.05.1954

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV