Siirry sisältöön

Heidi Hautala

Heidi Hautala

Kansanedustajana   22.03.1991–23.03.1995, 19.03.2003–19.04.2011

Edustajantoimi keskeytynyt:

13.07.2009 - 19.04.2011
Toimii Euroopan parlamentin jäsenenä
Tilalla: Timo Juurikkala /vihr

Ammatti / arvo:

maatalous- ja metsätieteiden maisteri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • kehitysministeri (Katainen) 22.06.2011–16.10.2013