Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Paavo Lipponen

Paavo Lipponen

Kansanedustajana   26.03.1983–20.03.1987, 22.03.1991–20.03.2007

Ammatti / arvo:

valtiotieteen maisteri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • Pääministeri (Lipponen I) 13.04.1995–14.04.1999
  • Pääministeri (Lipponen II) 15.04.1999–16.04.2003