Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Olli Rehn

Olli Rehn

Kansanedustajana   22.03.1991–23.03.1995, 22.04.2015–31.01.2017

Lisätiedot:

22.04.2015 - 31.01.2017
Seuraaja: Paula Lehtomäki /kesk
Siirtynyt Suomen Pankin palvelukseen

Ammatti / arvo:

filosofian tohtori

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • elinkeinoministeri (Sipilä) 29.05.2015–28.12.2016