Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Johannes Koskinen

Johannes Koskinen

Kansanedustajana   22.03.1991–21.04.2015

Ammatti / arvo:
varatuomari
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Lipponen II) 15.04.1999–16.04.2003
  • oikeusministeri (Jäätteenmäki) 17.04.2003–23.06.2003
  • oikeusministeri (Vanhanen) 24.06.2003–23.09.2005

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV