Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Markku Laukkanen

Markku Laukkanen

Kansanedustajana   22.03.1991–23.03.1995, 24.03.1999–19.04.2011

Ammatti / arvo:
yhteiskuntatieteiden maisteri, radio- ja tv-toimittaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV