Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Maija Rask

Maija Rask

Kansanedustajana   22.03.1991–20.03.2007

Ammatti / arvo:
sairaanhoidon opettaja, terveydenhoitaja, sairaanhoitaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • opetusministeri (Lipponen II) 15.04.1999–16.04.2003

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV