Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Maija Perho

Maija Perho

Kansanedustajana   22.03.1991–20.03.2007

Ammatti / arvo:

valtiotieteen maisteri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • sosiaali- ja terveysministeri (Lipponen II) 15.04.1999–16.04.2003