Timo Kalli Keskustan eduskuntaryhmä
Kansanedustajana  22.03.1991 -

Nimi: Kalli, Timo
Puhelin: 09 432 3037
Sähköposti: timo.kalli@eduskunta.fi
Kotisivu: www.timokalli.fi
Ammatti / arvo: maanviljelijä
Vaalipiiri: Satakunnan vaalipiiri 24.03.1999 -
Aiemmat vaalipiirit: Turun läänin pohjoinen vaalipiiri 22.03.1991 - 23.03.1999
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Puhemiesneuvosto (jäsen) 05.05.2015 -
Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 30.06.2011 - , (Puheenjohtaja) 05.05.2015 -
Verojaosto (lisäjäsen) 11.09.2015 -
Asunto- ja ympäristöjaosto (jäsen) 11.09.2015 -
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 05.05.2015 -
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Puhemiehistö (Puhemies) 27.03.2007 - 20.04.2007
Puhemiesneuvosto (jäsen) 05.04.1995 - 25.04.2003, (Puhemies) 27.03.2007 - 20.04.2007
Kansliatoimikunta (Puhemies) 27.03.2007 - 20.04.2007, (jäsen) 03.05.2011 - 17.06.2015
Liikennevaliokunta (varajäsen) 11.04.1991 - 23.03.1995
Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 11.04.1991 - 25.04.2003, (Puheenjohtaja) 05.04.1995 - 25.04.2003, (varajäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Työasiainvaliokunta (varajäsen) 11.04.1991 - 23.03.1995
Suuri valiokunta (varajäsen) 05.04.1995 - 20.03.2007, (varajäsen) 03.05.2007 - 19.04.2011, (jäsen) 03.05.2011 - 29.06.2011, (varajäsen) 30.06.2011 - 21.04.2015, (jäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 29.04.2003 - 20.03.2007, (varajäsen) 03.05.2007 - 19.04.2011
Hallinto- ja tarkastusjaosto (jäsen) 06.05.2003 - 09.09.2004
Maatalousjaosto (jäsen) 06.05.2003 - 20.03.2007, (jäsen) 04.05.2007 - 19.04.2011, (jäsen) 01.09.2011 - 21.04.2015
Kauppa- ja teollisuusjaosto (jäsen) 06.05.2003 - 20.03.2007
Hallintovaliokunta (varajäsen) 14.02.2006 - 04.04.2006
Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 22.09.2009 - 10.09.2010
Lakivaliokunta (jäsen) 09.03.2010 - 10.09.2010, (jäsen) 03.05.2011 - 29.06.2011
Puolustusvaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 - 29.06.2011
Liikennejaosto (lisäjäsen) 01.09.2011 - 21.04.2015
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 09.06.2015 - 14.02.2017
Valitsijamiehet (jäsen) 09.04.1991 - 23.03.1999
Eduskunnan pankkivaltuusto (jäsen) 09.09.2005 - 26.04.2006, (jäsen) 19.02.2008 - 08.06.2015, (Puheenjohtaja) 07.03.2008 - 29.06.2011
Eduskuntaryhmä: Keskustan eduskuntaryhmä  22.03.1991 -
Tehtävät eduskuntaryhmässä: Keskustan eduskuntaryhmä (puheenjohtaja) 22.04.2003 - 19.05.2011

 Kansanedustajan aloitteet, kysymykset ja puheenvuorot

 ‭(Piilotettu)‬ Uusimmat valtiopäivätoimet 2015–

Ei löytynyt hakutuloksia annetuilla tekijöillä.