Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Leena Luhtanen

Leena Luhtanen

Kansanedustajana   22.03.1991–20.03.2007

Ammatti / arvo:
opetusministeriön opetusneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • liikenne- ja viestintäministeri (Jäätteenmäki) 17.04.2003–23.06.2003
  • liikenne- ja viestintäministeri (Vanhanen) 24.06.2003–23.09.2005
  • oikeusministeri (Vanhanen) 24.09.2005–18.04.2007

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV