Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Paavo Nikula

Paavo Nikula

Kansanedustajana   22.03.1991–12.03.1998

Lisätiedot:

22.03.1991 - 12.03.1998
Seuraaja: Rauha-Maria Mertjärvi /vihr
Siirtynyt valtioneuvoston oikeuskansleriksi 1.4.1998

Ammatti / arvo:

hovioikeudenneuvos, oikeuskansleri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • oikeusministeri (Sorsa II) 02.03.1978–25.05.1979