Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Martti Pura

Martti Pura

Kansanedustajana   01.06.1992 - 23.03.1995

Ammatti / arvo:
agrologi, kunnanjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • maa- ja metsätalousministeri (Aho) 26.04.1991 - 11.04.1994

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV