Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Saimi Ääri

Saimi Ääri

Kansanedustajana   23.03.1970 - 23.03.1979, 07.12.1993 - 23.03.1995

Ammatti / arvo:
kunnallisneuvos, emäntä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV