Kirsi Piha  
Kansanedustajana  01.05.1994 - 18.11.1996, 24.03.1999 - 18.03.2003

Nimi: Piha, Kirsi
Ammatti / arvo: kauppatieteiden maisteri
Aiemmat vaalipiirit: Helsingin kaupungin vaalipiiri 01.05.1994 - 18.11.1996
Helsingin vaalipiiri 24.03.1999 - 18.03.2003
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Lakivaliokunta (jäsen) 06.05.1994 - 23.03.1995
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 06.05.1994 - 23.03.1995
Työasiainvaliokunta (jäsen) 13.01.1995 - 23.03.1995
Puolustusvaliokunta (jäsen) 05.04.1995 - 18.11.1996
Talousvaliokunta (jäsen) 05.04.1995 - 18.11.1996, (jäsen) 07.04.1999 - 09.05.2000
Suuri valiokunta (varajäsen) 28.05.1996 - 18.11.1996, (jäsen) 07.04.1999 - 18.03.2003, (Varapuheenjohtaja) 15.03.2000 - 18.03.2003
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 05.04.1995 - 15.11.1996
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 01.05.1994 - 18.11.1996
Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 24.03.1999 - 18.03.2003
Kansanedustajana: 01.05.1994 - 18.11.1996
Edeltäjä: Ilkka Suominen /kok
01.05.1994 - 18.11.1996
Seuraaja: Seppo Kanerva /kok
Siirtynyt Euroopan parlamentin jäseneksi 18.11.1996