Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Matti Aura

Matti Aura

Kansanedustajana   24.03.1995–23.03.1999

Ammatti / arvo:

varatuomari

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • liikenneministeri (Lipponen I) 02.04.1997–14.01.1999