Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Tuija Brax

Tuija Brax

Kansanedustajana   24.03.1995–21.04.2015

Ammatti / arvo:
oikeustieteen kandidaatti, lainsäädäntösihteeri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Vanhanen II) 19.04.2007–21.06.2010
  • oikeusministeri (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV