Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Terttu Huttu-Juntunen

Terttu Huttu-Juntunen

Kansanedustajana   24.03.1995–23.03.1999

Ammatti / arvo:
sosiaalijohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Lipponen I) 13.04.1995–14.04.1999
  • ministeri työministeriössä (Lipponen I) 13.04.1995–31.03.1997

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV