Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Liisa Hyssälä

Liisa Hyssälä

Kansanedustajana   24.03.1995–31.07.2010

Ammatti / arvo:
hammaslääketieteen tohtori, valtiotieteen maisteri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • peruspalveluministeri (Jäätteenmäki) 17.04.2003–23.06.2003
  • peruspalveluministeri (Vanhanen) 24.06.2003–18.04.2007
  • sosiaali- ja terveysministeri (Vanhanen II) 19.04.2007–23.05.2010
  • ministeri työministeriössä (Vanhanen II) 19.04.2007–01.01.2008

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV