Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Ville Itälä

Ville Itälä

Kansanedustajana   24.03.1995 - 20.07.2004

Edustajantoimi keskeytynyt:
20.07.2004 - 20.03.2007
Toimii Euroopan parlamentin jäsenenä
Tilalla: Jouko Laxell /kok
Ammatti / arvo:
varatuomari
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • pääministerin sijainen (Lipponen II) 31.08.2001 - 16.04.2003
  • sisäasiainministeri (Lipponen II) 01.09.2000 - 16.04.2003

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV