Riitta Korhonen  
Kansanedustajana  24.03.1995 - 18.03.2003

Nimi: Korhonen, Riitta
Ammatti / arvo: arkkitehti
Aiemmat vaalipiirit: Kuopion läänin vaalipiiri 24.03.1995 - 23.03.1999
Kuopion vaalipiiri 24.03.1999 - 18.03.2003
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Maa- ja metsätalousvaliokunta (varajäsen) 05.04.1995 - 23.03.1999
Talousvaliokunta (jäsen) 05.04.1995 - 23.03.1999
Ympäristövaliokunta (jäsen) 05.04.1995 - 18.03.2003
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 15.09.1995 - 23.03.1999
Tulevaisuusvaliokunta (varajäsen) 27.02.1996 - 23.03.1999, (varajäsen) 23.04.1999 - 29.02.2000, (varajäsen) 03.03.2000 - 18.12.2000, (jäsen) 19.12.2000 - 14.09.2001, (varajäsen) 18.09.2001 - 18.03.2003
Suuri valiokunta (jäsen) 07.04.1999 - 18.03.2003
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 07.04.1999 - 18.03.2003
Valitsijamiehet (jäsen) 31.03.1995 - 23.03.1999
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 05.04.1995 - 23.03.1999
Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2002 - 18.03.2003
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 24.03.1995 - 18.03.2003