Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Ulla-Maj Wideroos

Ulla-Maj Wideroos

Kansanedustajana   24.03.1995–21.04.2015

Ammatti / arvo:

merkonomi

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • toinen valtiovarainministeri (Jäätteenmäki) 17.04.2003–23.06.2003
  • toinen valtiovarainministeri (Vanhanen) 24.06.2003–18.04.2007