Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Hannes Manninen

Hannes Manninen

Kansanedustajana   24.03.1995 - 19.04.2011

Ammatti / arvo:
kaupunkineuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • alue- ja kuntaministeri (Jäätteenmäki) 17.04.2003 - 23.06.2003
  • ministeri ympäristöministeriössä (Jäätteenmäki) 17.04.2003 - 23.06.2003
  • alue- ja kuntaministeri (Vanhanen) 24.06.2003 - 18.04.2007
  • ministeri ympäristöministeriössä (Vanhanen) 24.06.2003 - 18.04.2007

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV