Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Jari Koskinen

Jari Koskinen

Kansanedustajana   01.03.1996–08.09.2009

Ammatti / arvo:

maanviljelijä, valtiotieteen maisteri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • maa- ja metsätalousministeri (Lipponen II) 31.05.2002–16.04.2003
  • maa- ja metsätalousministeri (Katainen) 22.06.2011–23.06.2014