Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Juha Rehula

Juha Rehula

Kansanedustajana   19.11.1996–16.04.2019

Ammatti / arvo:

sosionomi

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • sosiaali- ja terveysministeri (Vanhanen II) 24.05.2010–21.06.2010
  • sosiaali- ja terveysministeri (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011
  • perhe- ja peruspalveluministeri (Sipilä) 29.05.2015–09.07.2017