Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Suvi-Anne Siimes

Suvi-Anne Siimes

Kansanedustajana   24.03.1999–20.03.2007

Ammatti / arvo:
toimitusjohtaja, valtiotieteen lisensiaatti
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri opetusministeriössä (Lipponen I) 04.09.1998–14.04.1999
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Lipponen II) 15.04.1999–16.04.2003
  • ministeri ympäristöministeriössä (Lipponen II) 15.04.1999–16.04.2003
  • ministeri ulkoasiainministeriössä (Lipponen II) 31.05.2002–16.04.2003

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV