Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Jyrki Katainen

Jyrki Katainen

Kansanedustajana   24.03.1999–30.06.2014

Ammatti / arvo:

yhteiskuntatieteiden maisteri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • Pääministeri (Katainen) 22.06.2011–23.06.2014
  • pääministerin sijainen (Vanhanen II) 19.04.2007–21.06.2010
  • pääministerin sijainen (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011
  • valtiovarainministeri (Vanhanen II) 19.04.2007–21.06.2010
  • valtiovarainministeri (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011