Lauri Kähkönen  
Kansanedustajana  24.03.1999 - 19.04.2011

Nimi: Kähkönen, Lauri
Ammatti / arvo: rehtori
Aiemmat vaalipiirit: Pohjois-Karjalan vaalipiiri 24.03.1999 - 19.04.2011
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 07.04.1999 - 30.03.2001
Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 07.04.1999 - 19.04.2011
Sivistysvaliokunta (jäsen) 07.04.1999 - 29.02.2000, (varajäsen) 02.04.2003 - 25.04.2003
Hallintovaliokunta (jäsen) 03.03.2000 - 20.03.2007
Suuri valiokunta (varajäsen) 03.10.2006 - 01.02.2007
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 03.04.2007 - 19.04.2011
Maatalousjaosto (jäsen) 04.05.2007 - 19.04.2011
Liikennejaosto (lisäjäsen) 04.05.2007 - 19.04.2011
Liikenne- ja viestintävaliokunta (jäsen) 11.09.2008 - 19.04.2011
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (varajäsen) 02.04.2003 - 02.05.2007
Aiemmat eduskuntaryhmät: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 24.03.1999 - 19.04.2011
Tehtävät eduskuntaryhmässä: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä työvaliokunta (jäsen) 02.02.2010 - 19.04.2011