Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Paula Lehtomäki

Paula Lehtomäki

Kansanedustajana   24.03.1999–21.04.2015, 01.02.2017–08.02.2017

Ammatti / arvo:
kauppatieteiden maisteri, valtiotieteen kandidaatti
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ulkomaankauppa- ja kehitysministeri (Jäätteenmäki) 17.04.2003–23.06.2003
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Jäätteenmäki) 17.04.2003–23.06.2003
  • ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä (Jäätteenmäki) 17.04.2003–23.06.2003
  • ulkomaankauppa- ja kehitysministeri (Vanhanen) 24.06.2003–02.09.2005
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Vanhanen) 24.06.2003–02.09.2005
  • ulkomaankauppa- ja kehitysministeri (Vanhanen) 03.03.2006–18.04.2007
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Vanhanen) 03.03.2006–18.04.2007
  • ympäristöministeri (Vanhanen II) 19.04.2007–27.09.2007
  • ympäristöministeri (Vanhanen II) 11.04.2008–21.06.2010
  • ympäristöministeri (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV