Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jari Vilén

Jari Vilén

Kansanedustajana   24.03.1999 - 20.03.2007

Ammatti / arvo:
kasvatustieteen maisteri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ulkomaankauppaministeri (Lipponen II) 04.01.2002 - 16.04.2003
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Lipponen II) 04.01.2002 - 16.04.2003
  • ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä (Lipponen II) 04.01.2002 - 16.04.2003

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV