Petri Neittaanmäki  
Kansanedustajana  24.03.1999 - 20.03.2007

Nimi: Neittaanmäki, Petri
Ammatti / arvo: yhteiskuntatieteiden maisteri
Aiemmat vaalipiirit: Keski-Suomen vaalipiiri 24.03.1999 - 20.03.2007
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 07.04.1999 - 18.03.2003, (varajäsen) 14.02.2006 - 08.09.2006
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 23.04.1999 - 29.02.2000, (jäsen) 03.03.2000 - 18.03.2003
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 19.11.1999 - 18.03.2003
Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 26.09.2000 - 18.03.2003, (jäsen) 02.04.2003 - 20.03.2007
Lakivaliokunta (jäsen) 02.04.2003 - 20.03.2007
Valitsijamiehet (jäsen) 06.04.1999 - 29.02.2000
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 07.04.1999 - 18.03.2003
ETYJ:n parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (varajäsen) 07.04.1999 - 18.03.2003, (jäsen) 02.04.2003 - 20.03.2007
Euro-Välimeri parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (jäsen) 10.03.2004 - 20.03.2007
Aiemmat eduskuntaryhmät: Keskustan eduskuntaryhmä 24.03.1999 - 20.03.2007